תושבי שילת שלום   עברנו סוף שבוע לא פשוט בו נחשפנו לעוצמה והיכולת האימתנית של האש לכלות שטחים, לדלג מצמרות העצים, לחצות כבישים ולזרוע הרס, חורבן, ואובדן גדול. לשמחתנו אין נפגעים בנפש באירוע זה, אך יש פגיעה נפשית אנושה, פגיעה חומרית וכלכלית גדולה

רון סיון • כניסות

 

 

תושבי שילת שלום

 

עברנו סוף שבוע לא פשוט בו נחשפנו לעוצמה והיכולת האימתנית של האש לכלות שטחים, לדלג מצמרות העצים, לחצות כבישים ולזרוע הרס, חורבן, ואובדן גדול.

לשמחתנו אין נפגעים בנפש באירוע זה, אך יש פגיעה נפשית אנושה, פגיעה חומרית וכלכלית גדולה כמעט כל הישוב מבוא מודיעים נמחק מעל פני האדמה הוא אינו ראוי למגורים ובספק באם ניתן לשקמו.

אירועי סוף השבוע הוכיחו פעם נוספת את חוסנה של הקהילה במושב שילת שלקחה אחריות, יוזמה והפגינה רוח התנדבות ומשמעת.

כאן המקום להודות למתנדבי צוות צח"י, כיתת כוננות ובראשם ענבל תמים ועמוס ולינסקי ואותם תושבים רבים שנרתמו למשימה לשמור על הבית ועבדו סביב לשעון לעיתים תוך סיכון רב, אשרינו שאלה תושבי שילת זכינו.

בימים הקרובים יתקיימו מפגשים, הערכות מצב, הסקת מסקנות, יישום לקחים ובניית תכנית עבודה לשדרוג מערך ההגנה על המושב מסכנת שריפות.

יש מסקנות לביצוע מיידי, המשך קווי כיבוי האש מסביב ליישוב הזמני, כריתה מסיבית ודילול החורשות שבתוך המושב מכיוון מערב וצפון, כריתת עצים סמוכי גדר מחוץ לגדר המושב ,

האצת כיסוח העשבייה והרמת נוף החורש.

תושבים המעוניינים בעצים להסקה מוזמנים לקחת מהעצים שנכרתו סביב למושב.

 

בברכה,

ועד מקומי שילת