יום שחור למושב שילת ולתושביו

סננס לירז • 10/4/2018 כניסות

אני לא נוהגת להתנסח ולהתנצח על גבי שורות אלה, אך הזעזוע כה גדול שאיני יכולה לשבת מנגד.
קיוויתי והאמנתי שבחרתי לחיות במקום ראוי, קהילתי, מכבד, הנשען על ערכים פלורליסטיים ויש בו החופש לחיות ולהיות. לא העלתי על דעתי ולו לשנייה שמדובר במישהו מתוכנו שבהינף יד בחר לדרדר את החיים כאן לפסים כה מכוערים, נמוכים ואלימים.

לא משנה עד כמה ההרצאה הזו התסיסה והבעירה עלינו מתנגדים. לא משנה בכלל מה הייתה הסוגיה הטעונה הפעם. תמיד יש סוגייה. תמיד יש מחלוקות. השאלה איך מדברים, איך מיישבים, איך משחקים. והפעם מישהו החליט לשבור את הכלים.

אלימות וחבלה, מכל סוג שהיא ולא משנה באיזו אמתלה ותירוץ פשוט ל-א מתקבלת על הדעת ולא באה בחשבון. אסור לנו לשתוק ואסור לנו לקבל. אתמול זה היה כנגד הרצאה פוליטית שנויה במחלוקת (ועל הדרך כנגד 40 משפחות עם ילדים שסבלו ישירות מהמעשה הזה) ומחר מה? נגד שכן שלא אסף אחרי כלבו? או אחר שהדליק מנגל והסריח את הכביסה של חברו?

אני מתביישת שזו הדרך "לסגור פה עניינים". והיום אני גם מתביישת שזה המקום בו אני חיה. א-ף אחד פה לא נמצא מעל החוק ועצוב ומרתיח שיש מי שמחליט לקחת בבריונות את החוק לידיים ועל הדרך להרוס את כל הדברים הטובים שרבים מנסים לייצר כאן.

מותר לנו לא להסכים, מותר לנו להטיל ספק בהחלטה האם נכון להשכיר את מבני המושב הציבוריים לכל מטרה ולכל דורש. מותר ונכון וצריך לנהל שיח שבו הרוב ימשיך להחליט כיצד הוא רוצה שדברים יתקיימו כאן.

לא מותר, ולא נכון, ולא ייתכן ולא יתקבל על הדעת שמישהו, במקרה הזה יו"ר האגודה (!) נתון שרק מעצים את האכזבה וההלם, יקום ובשם האמת האישית שלו והמחשבה שבכך הוא מיטיב איתנו, יפעיל אלימות כנגד תושבים אחרים ויחליט כיצד יהיו פני הדברים ומי יישב באור ומי בחושך.

עמוס ולנסקי היקר, צר לי שזו הדרך שבה אתה בוחר להביע את מחאתך, אך דיקטטורה ובריונות אינה נחלתם ורצונם של תושבי שילת. אם זו דרכך אנא מצא מקום אחר לשם כך, רצוי כזה המרוחק מאנשים העשויים להפגע מכך.

הודעות בנושא זה