פייק ניוז!

לוי עמית • 10/11/2017 כניסות

לאמר שועדת בטחון לא עושה דבר זה פשוט פייק ניוז!

כל כך נוח לשבת בבית ולהשמיע קולות ביקורתיים. לאמר מה צריך לעשות ולהתלונן על מה שלא נעשה.  בואי נתחיל מכך שהאחריות על הבטחון שלנו קודם נתונה למשטרת ישראל. שנית, לידעתך וידיעת כולם  ועדת בטחון היא גוף שנועד לטפל ובהתנדבות (כן בהתנדבות) באירוע פיגוע חבלני. הם אמונים על כיתת הכוננות במושב, מתאמנים מידי תקופה, הולכים למטווח והם ערוכים לטפל כמענה ראשוני באירועים אלווהם עושים את שנים(!).  הם לא נועדו לטפל בפריצות. כאמור, זה נתון לידי המשטרה.

 

לצערינו, הגנבים הגיעו גם אלינו. הם נמצאים בכל המרחב הכפרי ומאד בעייתי לתפוס אותם בגלל האופי הכפרי שלנו.  וועדת הבטחון, למרות שזה לא תחום עיסוקה,  לקחה על עצמה להיות בקשר עם המשטרה, טיפלה בגדרות, יוצאת בלילות לכל קריאה. כן, לכל קריאה גם אם אינה מדווחת ברבים. גם האגודה באדיבותה הרבה (!) לא חסכה משאבים , החל משער חדש, וגדר חדשה שתוצב בקרוב באיזור כפר חשמונאי וכל אמצעי אחר שידרש. גם את השמירה בשער אנחנו מחליפים עכשיו לשעות ארוכות יותר עם קבלן חיצוני .
הקשר עם ליאור והמשטרה הדוק. אינספור פגישות עם הבילוש ועם מפקד התחנה.
כל כך קל בעידן הטכנולוגי להקליד בקלילות  "ועדת בטחון שלא עושה כלום"...ומפייק זה פתאום הופך לאמת?

 

אני רוצה לשאול למה התנדבתם לאחרונה? מה קידמתם? מה תרמתם אתם למושב? כל כך קל "לתרום" ביקורת והכי מרגיז שהיא איננה מקדמת דבר וגם ואיננה נכונה!

 

ולסיום,  הנה ידיעה מרעישה - מושב שילת הינו בתחומי מדינת ישראל! מפתיע נכון? ויש למדינת ישראל משטרה שכאמור, היא זו שאמונה על נושא הפריצות. את התלונות תתחילו להעביר לשם. כשיש פריצה או חשש לפריצה תחייגו 100! (באמת חייגו 100! לא לועדת בטחון ולא לווטצאפ - קודם כל למשטרה) . ולכל לאלו שממש , אבל ממש מדגג להם להקליד בתגובה : "אז על מה אני משלם היטל שמירה?"  - הנה התשובה: על שמירה בשער, מידי ערב , על הרכב, על תחזוקת השערים, על המצלמות. אתם מוזמנים לבדוק את ספר התקציב.  רוצים עוד? תגידו מאיפה להביא את הכסף ונשמח להוסיף. ועד אז, תחשבו איך אתם יכולים לתרום בעשיה. לא רק בבטחון אלא בכל תחום ותחשבו טוב לפני שאתם זורקים ביקורות לאוויר שאינן מבוססות. זה מאד קל להקליד.

 

עמית לוי

יו"ר ועד מקומי שילת

 

 

הודעות בנושא זה