לתומי חשבתי שטובת תושבי שילת נגד עינינו ולא לשרת את הנרטיב הפלשתיני השקרי בהאדרת מידע מבושל על ידם במלאכת מחשבת

שמעון אביעזר • 2/4/2018 כניסות

לעניין אתר שילתא בויקיפדיה באנגלית:אני לא זקוק ללכת לאחור עד ליוונים הקדמונים באיזכורם ולא לבית אומאייה ולתקופה העותומנית שממילא לא תורמים לדיון. בעוד 8 ימים ימלאו 44 שנים שאני עוסק בענייני שילת ואני מחובר לסביבהעוד 16 שנים קודם לכן (כנער,כחייל וכמפקד וכאזרח מטייל עם משפחתו)מעולם לא ראיתי בית כמופיע בתמונה כאילו צולם בשילת..(למרבה הפלא בית מאד דומה עומד בכפר דניאל מהתקופה שהיה כפר ערבי).וגם לא "סימטאות צרות ועקלקלות" בתיאור "ספרותי" נוסח צ'יזבאטים של הפלמח כפי שהבאת איציק .לחזק את הנרטיב הפלשתיני על ישוב פורח"כאילו" שהיה פה?...אם היה היכן השרידים ולו  מקצתם???מה הלהיטות להוכיח שבנינו את ביתנו על "חורבות"...היכן החורבות.כפי שציינתי?

שילת נבנתה על קרקע בתולה ,שלהבנתי( ועוד אחזור לכך )כל כולה בתחום מדינת ישראל..לא"רכוש נטוש"קרקע בבעלות המדינה/רשות הפיתוח. כמו בככל מקום בארץ רק  "בסוף העולם שמאלה".הנתונים הערוכים ע"י הפלשתינים בטבלאות מתוחכמות המציגות  מספר תושבים שמסתמכות על נתוני ממשלת המנדט של 100 תושבים(עגול 100איך?וכל כל המספרים שלהם עגולים ללמד על הפיברוק כבר ב1945 למי זה  היה חשוב כבר אז? (מלבד להגדיל את חלקם באוכלוסיה לקראת ועדת החקירה שאמורה להחליט על גורל הארץ וחלוקתה בין יהודים לערבים)וכך גם לגבי היקף הקרקעות.מה שאנחנו מצאנו כאן היתה אדמת בור סלעית שבממון רב הכשרנו אותה ללא הרס של מבנים או מטעים.

הדוח של האו"מ מציין שלא נערך מפקד אוכלוסין אחרי 1932 ומספרי התושבים הם תוצאה של הערכת הגידול הטבעי...(מ22 ל100 ב13 שנים?)

אין לי ולטעמי לאיש מאיתנו לא צריך שיהיו רגשי אשמה כלשהם!תמונת השממה מאופק לאופק שהיתה בשילתוסביבתה  מדברת בעד עצמה..אולי קשה היום להבין זאת  כאשר מביטים סביב.

מי שחקר ברגליו ובמעשיו 40 שנה את התל הוא זוהר ברעם הוא יודע בדיוק בדיוק מה נותר מתושביה הקודמים של שילתא הערבית .בנה משרידי מעט המבנים את מה שבנהבמסגרת הפרויקט התיירותי/לימודי . הפך את הגבעה הכמעט ערומה לגבעה נטועה וירוקה.

לסיכום איציק כל הנתונים של הפלשתינים הם מגמתיים ואגב המנתונים שלהם מתייחסים לשילת וכפר רות פעם כמקשה אחת ופעם בנפרד וכך גם לאל בורג'(התבלבלו)

לענין גבול שטח ההפקר.איני צריך תעודות חתומות שצורי מסיבותיו הוא השיג יש לנו מולנו את המפה המחייבת והיא אמנם בקנה מידה 1:250000 אך בה קצה הקן המערבי של שטח ההפקר עובר ממזרח לתל(באזור התעשייה),חד משמעי. ומעבר לכך הסימון בשטח שהיה כאן עשרות בשנים של פסי רכבת נעוצים בגוש בטון שהיו פזורים מתחת לגדר הישוב  הזמני ואזור התעשיה מתחת למפעלנו לשעבר במגרש 43 ואם יחפשו ביער שקקל נטעה אולי ימצאו זה לא יכול להיעלם מעצמו.כיום מסיבות פוליטיות מנסים למחוק את הקו הירוק .איני מבין למה למישהו צריך אינטרס ששילת תהיה בשטח ההפקר ולא בתוך מדינת ישראל ועוד להתעקש שהעיוות של הפקידים למינהו לדורותיהם הוא הנכון ?

 הסימון הפיזי בין 69 השנים (מאז ה3 לאפריל 1949) הוא מעבר לכל ויכוח ויש גיאוגרף במכבים שטוען שזה אפילו עשרות מטרים פנימה לשטחנו עליהם ויתרו לירדנים.(המתעניינים יקלידו בגוגל סימון בשטח של קו שבית הנשק עם ירדן יש כתבה בעניין בהארץ מיולי 2017)מיקומנו בשטח ההפקר אינו חשוב עד לדיון על מעמד הקבע של הגבולות העתידיים וראוי לנו להיות בצד הבטוח.

קרב שילתא,שלא נטעה בשילתא לא התחולל כל קרב של ממש,פל' א של הגד' ה1 של הפלמח יצאה מברפיליה "וכבשה בהליכה" את התל המ.פ. היה חכא לימים אלוף חופי וראיון איתו מפיע בספר שדני שניידר ערך. חירבת כוריכור שם התחולל הקרב הנורא ישר מולנו על הרכס מעל אורנים של היום הקצה המזרחי של שטח ההפקר (היה גם מוצב ירדני עד 1967) מכאן שהסיפור הכואב של הכישלון מתייחס לפלוגה ב' של אותו גדוד עם מפקד צעיר פחות מ21 אין בין הקרב האכזר ההוא לבין מה שנעשה בשילתא דבר מלבד שחלק מהנפגעים פונו לשילתא.ואיך כל זה לא נחקר... עשרות בשנים.(מהדורת תש"ח של תל פאחר?

לסיכום התחלנו בזכות מי שרוצה להקשיב לאנשי "שוברים שתיקה" וסיימנו בכך שמי שהתנגד להזמנתם לשילת דווקא מצא לנכון לחזק את הנרטיב הפלשתיני של:"וילות על חורבות הפלשתינים"לא עניין אותי אם יוזמנו או לא כי ממילא לא התכוונתי להקשיב להם אך הסגנון התוקפני של סתימת פיות ורצונות קומם אותי לחרוג ממנהגי ולהגיב. המשך חג נעים ושמח.

הודעות בנושא זה