תגובה לפרסום של עומר וונש

דורון אגוזי • כניסות

אני ממעט להגיב כאן באתר - אבל תגובתו של עומר מחייבת.

הישיבה היתה ישיבת קבלת החלטות לא עדכונים - והחלטות התקבלו. עומר, כפי שנרשם בפרוטוקול היה במיעוט (גם בין חברי ועד מוניציפלי) .

אני לא יודע באיזו סמכות וידע אתה קובע את מוכנות שילת או לא כנגד שריפות, בעלי המקצוע הרלוונטיים - כבאות + קקל טוענים שהמושב נמצא בסיכון גבוה - בימים אלה קק"ל מגביהים את העצים - ע"פ הנחיות כיבוי.  אם הגורמים המוסמכים והמקצועיים כרגע נמצאים במוד של פאניקה כפי שאתה קובע ומנחים הנחיות שגויות (לטענתך) - עדיין מחובתינו לבצע את הנחיותיהם. ושוב רק להסרת ספק - הנחיותיהם של כיבוי וקק"ל מחייבות את מושב שילת בשטחי המושב הפתוחים. בכל נחלה - איש איש כרצונו יעשה. לא סתם נציגי כבאות עברו בית בית עם האנשים לתת להם משוב על מה הם צריכים לבצע בשטחים הפרטיים  - אני מכבד את דעתם של בעלי המקצוע המוסמכים - בביתכך - עשה כרצונך.

 

ואם כבר בענייני השריפה עסקינן - אני פונה לכל תושבי שילת - במקרי חירום להשמע לצוות צח"י. הצוות פועל בשבילכם ולמענכם. גם אם התקבלו החלטות תמוהות ע"י המשטרה והגורמים המוסמכים - שתפו פעולה ועזרו לצוות צח"י לבצע את עבודתו.

התנדבו לכיתת הכוננות  -כיתת הכונוות פעלה סביב השעון במקרה זה, אותם אנשים כמעט 24 שעות ביממה למספר ימים, בעזרה בכיבוי השריפות, בסיורים לגילוי השריפות והזעקת כבאיות, בעזרה לכבאיות בכיבוי, בסיורים במושב לשמירה ועוד - זה קצת הפריע לי שבמושב בו גרים כמעט אלף איש - ראו את אותם כ 20 אנשים עובדים ככ קשה למען כולם סביב השעון.  

ושוב תודה ענקית לענבל תמים האלופה, ועמוס ולינסקי.  על ניהול מדהים של מקרה החירום. על עבודה קשה והרבה מעל רוח התנדבות  - 24 שעות ביממה, בימי השריפה ולאחריה.


שנהיה מוכנים, ושלא נצטרך.....ושתהיה סוף שנת לימודים נפלאה ובטוחה לכולנו !!!!

דורון אגוזי, תושב שילת, מתנדב בכיתת הכוננות  (וגם חבר ועד האגודה).

הודעות בנושא זה