מדריך נגיש בחבל מודיעין -סרטון

הודעות המועצה • כניסות

 מדריך נגיש- סירטון תדמית 1.mp4

 

תוכנית הכשרה שנתית למדריכים בשטחי הטבע הפתוחים בחבל מודיעין נפתחה בחודש אוקטובר האחרון, והיא ראשונה מסוגה בארץ. מטרת התוכנית להכשיר מדריכים/ות מקומיים שיוכלו להנגיש את הטבע הסובב אותנו ואתרי התיירות בחבל מודיעין למגוון אוכלוסיות, תוך הרחבת החיבורים המיטיבים שבין האדם לבין הטבע.
התוכנית היא פרי יוזמה של גב' מירית חצרוני מנהלת ההתנדבות במועצה, והיא מתקיימת הודות לשיתוף פעולה פורה בין מועצה אזורית חבל מודיעין ובין עמותת לטם אשר הוביל לפיתוח התוכנית הייחודית הזו. למי שלא מכיר, לטם הוא הארגון המוביל בארץ בהדרכת טיולים ופעילויות טבע לאוכלוסיות עם מוגבלויות.

"כל מפגש מרגש אותי עד דמעות", מירית חצרוני משתפת. וורד סבאג, סמנכ"ל חינוך בעמותת לטם, מוסיפה: "כל מפגש של הקבוצה מרגש מחדש.
 אפשר לדבר הרבה על שילוב והעצמה של אנשים עם מוגבלויות בחברה. כאן אנחנו עושים ולא מדברים. ההזדמנות הזו, בה אדם עם לקות ראייה עוזר בהובלה של בחורה על כיסא גלגלים, או אדם עם מוגבלות נפשית שעוזר לאדם המתקשה בהבנה, היא העצמה בפני עצמה. כל מפגש כזה נותן תחושה שאנחנו עושים פה משהו נכון, שתורם לכל אחד מהמשתתפים באופן אישי אבל גם לחברה כולה."

בתוכנית ההכשרה משתתפים 21 מתושבי החבל. הרכב הקבוצה מגוון וכולל תושבים עם מוגבלויות ותושבים ללא מוגבלויות. תוכנית הלימודים, המתקיימת בימי ראשון בכל שבוע, כוללת הכשרה עיונית נרחבת בנושאים כגון גיאוגרפיה, גיאולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה, היסטוריה, ידיעת הארץ, הנחיה, הדרכת קבוצות ועוד. היא כוללת גם הכשרה מעשיית מקיפה, באמצעות סיורי עומק המשלבים התנסויות בהדרכה ומתקיימים בחבל מודיעין וברחבי הארץ. במהלך הסיורים המשתתפים מתנסים בהנחייה בשטח ולומדים את נושא הנגישות הלכה למעשה.

נכתב ע"י מלי נבו  משתתפת בקורס.

 

 

 

מירית שחורי   רכזת תחום התנדבות

טלפון 039728980  דואר אלקטרוני mirit@modiin-region.muni.il